Blog

Čo dokážu uzamykacie systémy najnovšej generácie od Diraku?

Čo dokážu uzamykacie systémy najnovšej generácie od Diraku?

Spoločnosť Dirak svoje produkty neustále inovuje a pravidelne prináša na trh ich vylepšené verzie. Medzi uzamykacie systémy najnovšej generácia patria aj produkty s označením MLE1102 a MLE5000. Oba cielia na použitie v priemysle.

Exteriérový elektronický uzamykací systém MLE1102

Zariadenia, ako napríklad rozvádzačové skrine, ktoré musia byť umiestnené na verejne prístupných miestach, predstavujú vždy potenciálne bezpečnostné riziko a často čelia nájazdom vandalov. Mechanické kľúčové zámky sú zraniteľné najviac a ak sa aj nedajú ľahko otvoriť, dajú sa jednoducho znehodnotiť a znefunkčniť. Elektronický uzamykací systém E-LINE od Diraku s označením MLE1102 bol vyvinutý s ohľadom na ochranu pred neoprávneným prístupom a vandalizmom. Je použiteľný pre kovové panely s hrúbkou do 10 mm.

Otočná kľučka je vyrobená z odolnej, vysokohustej zinkovej zliatiny potiahnutej sivou farbou s povlakom odolným voči farbám v spreji (graffiti). Neobsahuje žiadne viditeľné, ľahko prístupné otvory a vďaka tesneniu je odolná voči prachu, nečistotám a vode (odolnosť IP65 podľa DIN EN 60529). Trieda odolnosti voči vniknutiu cudzími osobami je RCII.

Zámok je ovládaný elektronicky a keďže vyžaduje iba 48 V DC a 120 mA, je nenáročný na inštaláciu a prevádzku. Zmena stavu je vykonávaná pomocou bezpotenciálových kontaktov privedením napätia napríklad z riadiaceho systému. Uzamykací systém je odolný voči prepólovaniu a v prípade nutnosti je možné ho otvoriť pomocou mechanického kľúča. Zámka kľúča je chránená krytom upevneným pomocou skrutky s vnútornou šesťhrannou hlavou.

Anténa so snímačom MLE5000

Model MLE5000 patrí do širokej rodiny mechatronických uzamykateľných systémov s kontrolou prístupu, ktorú sme si predstavili minule. Jedná sa o najmodernejší model z rady E-LINE príslušenstva na kontrolu prístupu a jeho funkcie využijete aj v spojení s modelom MLE1102.

MLE5000 je anténa s RFID snímačom a integrovaným LED indikátorom stavu. Komunikuje pomocou štandardného TCP/IP protokolu a je možné ju bez problémov pripojiť už do existujúcej siete CAT5 káblom s konektorom RJ45. V sieti jej je pridelená statická IP adresa, a tak je neustále dostupná. Nastavenie a administrácia prebieha pomocou MLM Administration Suite softvéru od Diraku.

Energeticky je anténa veľmi úsporná, na pripojenie jej stačí jednosmerný prúd o napätí 12 V a v pohotovostnom režime odoberá len 40 mA. Anténa MLE5000 obsahuje aj vnútornú pamäť pre 2000 transpondérov a 500 udalostí.

Tak ako aj uzamykací systém MLE1102, aj tento model je vyrobený zo zinkovej zliatiny s ochranným povlakom, no obsahuje aj plastové časti. Je tiež odolná voči prachu a vode (odolnosť IP65 podľa DIN EN 60529), a tak môže byť nainštalovaná kdekoľvek v exteriéri.

Použitie je veľmi jednoduché a komunikácia prebieha ako pri štandardných čítačkách kariet. Vďaka LED indikátoru priamo v tele antény je jasné, v akom stave sa práve nachádza:

  • ak svieti modré LED svetlo, anténa je pripravená snímať,
  • ak svieti zelené svetlo, snímanie transpondéra bolo úspešné a kľučka, ktorú anténa ovláda, je pripravená na otvorenie (odomknutá),
  • žlté svetlo indikuje, že kľučka je v otvorenom stave,
  • červené svetlo znamená chybu alebo neoprávnený prístup.

Vďaka týmto indikátorom je jasné, v akom stave sa kľučka práve nachádza, čo oceníte najmä v situáciách, kedy je potrebné skontrolovať väčšie množstvo zámkov alebo zámky umiestnené vo väčšej vzdialenosti.

Nové uzamykacie systémy od Diraku môžu pomôcť zabezpečiť prístup aj vo vašej firme. Vďaka najmodernejším technológiám oceníte ich jednoduchú inštaláciu a prakticky bezúdržbovú prevádzku. Ak si nie ste istí, či je práve E-LINE pre vás to pravé, kontaktujte nás a my vám s výberom radi poradíme.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo: 048 / 414 45 19
mobilné číslo: +421 905 491 510
e-mail: setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA