Blog

Čo potrebujete vedieť o držadlách DIRAK?

Čo potrebujete vedieť o držadlách DIRAK?

Držadlá od spoločnosti DIRAK majú široké využitie nielen v  strojárskom, elektrotechnickom a potravinárskom priemysle, ale aj v doprave, medicínskej technike, či u koncového spotrebiteľa.

Vznikli s dôrazom na ergonómiu, funkčnosť a odolnosť. Prispieva k tomu nielen výber použitých materiálov vysokej kvality, ale aj dlhoročné skúsenosti v oblasti návrhu dizajnu produktov.   

Ako sa rozdeľujú držadlá DIRAK?

Držadlá od firmy DIRAK možno z hľadiska materiálového vyhotovenia rozdeliť na:

  • držadlá z vysoko kvalitného plastu nepodliehajú starnutiu, a preto sú vhodné do exteriéru aj interiéru, sú tiež ľahké, vysoko trvácne a zároveň pevné,
  • držadlá zo zinkovej zliatiny dodatočne sa upravujú pochrómovaním alebo poplastovaním v čiernej farbe,
  • držadlá z hliníka spĺňajú najprísnejšie hygienické kritériá, sú vhodné na používanie v potravinárskom priemysle a medicínskej technike.

Z hľadiska rozmeru držadiel nájdete v našej ponuke malé „prstové“ držadlá, ktoré sú určené do menších aplikácií (najmä v počítačovom segmente), kde postačuje ovládanie aplikácie jedným prstom. Okrem nich si môžete vybrať držadlá, ktoré sa dajú pohodlne ovládať celou dlaňou, ako aj držadlá s nastaviteľnou dĺžkou (aj vyše jedného metra). 

Využite potenciál technológie DST

Výber držadiel však podlieha aj požadovanému spôsobu montáže a spôsobu využitia. Držadlá môžu byť v tomto prípade buď skrutkovateľné a naklikávacie, alebo môžu disponovať technológiou DST, teda DIRAK SNAP TECHNOLOGY.

V prípade DST ide o montáž bez použitia akéhokoľvek náradia. Treba mať však vopred pripravené montážne otvory (montážne otvory sú vždy presne rozmerovo špecifikované vo výkrese jednotlivých držadiel). 

Zohľadnite vaše očakávania 

Pri výbere držadiel treba okrem materiálového vyhotovenia a veľkosti myslieť na to, čo očakávate od držadiel z hľadiska spotreby priestoru. To znamená, že ak nemáte žiadne priestorové obmedzenia alebo iné priestorové požiadavky, tak použite držadlá skrutkované na povrch sú výborne uchopiteľné, pevné a znesú vo všetkých ohľadoch najprísnejšie kritériá. 

Ak potrebujete držadlo vyklápať len vtedy, keď ho používate, vhodnou alternatívou sú pre vás výklopné držadlá alebo zapustené držadlá. Tieto typy držadiel bránia ich poškodeniu a nevytŕčajú z aplikácie, čo môže mať za následok horšiu skladovateľnosť výrobkov. 

Posledným typom držadiel z ponuky DIRAK sú výklopné pochôdzne držadlá, ktoré môžu byť uzamykateľné. Často sa vyskytujú v autobusoch, vo vlakoch a iných dopravných prostriedkoch v poklopoch umiestnených na podlahe. Poklop, a teda aj tento druh držadla, je pochôdzny, nevytŕča tak do priestoru a neprekáža cestujúcim. Zároveň ide vysoko kvalitné riešenie, ktoré môže byť uzamykateľné, čo do vysokej miery zabraňuje otvoreniu poklopu nepovolaným osobám.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo: 048 / 414 45 19
mobilné číslo: +421 905 491 510
e-mail: setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA