Blog

Elektronické zámky – poznáte ich výhody a použitie?

Elektronické zámky – poznáte ich výhody a použitie?

Elektronické zámky vynikajú širokými možnosťami využitia, veľmi jednoduchým používaním a pestrou funkcionalitou. Čo potrebujete vedieť predtým, než sa do nich rozhodnete investovať?

V článku nájdete užitočné informácie o tom, čo sú to elektronické zámky, aké modely aktuálne nájdete na trhu, kde sa používajú a aké sú ich hlavné výhody.

Čo sú elektronické zámky?

Elektronické zámky sú špeciálnym druhom zámkov, s ktorými sa bežne stretávame na kúpaliskách, v šatniach, v školách alebo nemocniciach. Ich najväčšou výhodou je, že pri otváraní nemusíte používať kľúč – vystačíte si s kartičkou, čipom alebo PIN kódom. Niektoré modely sú ovládateľné aj pomocou smartfónov, napríklad cez aplikáciu Hopinlock.

Správcovia majú zároveň prístup ku všetkým zámkom a môžu ich jednoducho zamknúť alebo naopak všetky odomknúť, čo zvyšuje ich bezpečnosť.

Dostupné modely

Ako sme už naznačili v predošlej sekcii, existuje niekoľko verzií elektronických zámkov v závislosti od toho, akým spôsobom sa otvárajú. Aj keď princíp fungovania ostáva prakticky rovnaký, sú medzi nimi mierne odlišnosti:

  • otváranie kartou/náramkom: každý návštevník prevádzky so skrinkami na elektronický zámok dostane svoju unikátnu kartičku alebo náramok, pomocou ktorej si môže jednoducho zamknúť alebo odomknúť skrinku,
  • otváranie PIN kódom: výhodou PIN kódu je, že si so sebou do posilňovne alebo do bazéna nemusíte nosiť žiadnu kartičku,
  • otváranie smartfónom: najmodernejším spôsobom je otváranie prostredníctvom aplikácie, takže si vystačíte len s vlastným mobilom a nainštalovanou aplikáciou.

Pri každej verzii musí mať správca prístup ku všetkým zámkom buď pomocou nadradeného kľúča (master key), alebo pomocou číselnej kombinácie. V prípade kódu sa môže nastaviť jeden pre všetky zámky, no môže sa ich nastaviť aj viac – napríklad podľa rozloženia skriniek a podobne. Prístup k zámkom správcovi bez problémov umožňuje aj mobilná aplikácia.

Kde sa používajú elektronické zámky?

Elektronické zámky sú určené na použitie v interiéri. Tento druh zámkov sa používa najmä na skrinky a šatne. Často sa využíva tam, kde by boli klasické kľúče nepraktické. Výhodou je správcovský prístup ku všetkým zámkom naraz z jedného miesta.

Takéto zámky sú veľmi univerzálne. Využitie nájdu v rôznych verejných priestoroch. Týka sa to najmä kúpalísk, posilňovní, wellness, fitnescentier, školských šatní, nemocničných skriniek alebo firemných šatní.

Výhody elektronických zámkov

Hlavnou výhodou týchto zámkov je najmä univerzálnosť a tiež praktickosť pri nahrádzaní zámkov na kľúč. Okrem toho vynikajú aj nasledujúcimi atribútmi:

  • životnosť: modely elektronických zámkov miniK z nášho sortimentu majú vďaka špeciálne prispôsobenému uzamykaciemu systému až 10× väčšiu výdrž batérie. Model miniK10 drží rekord za 10-ročnú fyzickú životnosť s jednou gombíkovou batériou.
  • jednoduchá montáž: zámok na montáž potrebuje prakticky len dva otvory a je využiteľný aj ako zámok na poštové schránky. Dá sa buď čiastočne zapustiť, alebo upevniť na povrch. S tým vám pomôžu prehľadné montážne šablóny.
  • kompaktné rozmery: zámky vážia len cca 70 gramov a majú dĺžku 8,5 cm.
  • jednoduché upevnenie: spolu s montážou a kompaktnými rozmermi súvisí aj jednoduchý spôsob upevňovania, ktorý si nevyžaduje výmenu dverí.
  • rôzne povrchy: elektronické zámky sú aplikovateľné na drevené, kovové, plexi a sklenené povrchy.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo: 048 / 414 45 19
mobilné číslo: +421 905 491 510
e-mail: setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA