Blog

Faktory, vďaka ktorým si vyberiete uzamykací systém

Faktory, vďaka ktorým si vyberiete uzamykací systém

Výber uzamykacieho systému sa môže na prvý pohľad zdať ako komplikovaná úloha. Hlavne pre tých, ktorí sa nevyznajú v sortimente a rozdielmi medzi jednotlivými typmi. Ako si teda vybrať?

Pripravili sme pre vás základný prehľad, v ktorom sa dočítate, ako vybrať správny uzamykací systém. V prvom kroku treba zohľadniť viacero faktorov a tiež vlastnosti uzamykacích systémov, ktoré sú aktuálne v ponuke na trhu. 

Pri výbere uzamykacieho systému je potrebné vedieť, pre aký typ aplikácie si systém vyberáte a aj to, akú hrúbku a využitie má materiál, do ktorého uzatváraciu techniku montujete. 

Aký je sortiment uzamykacích systémov?

Môžete si vybrať medzi viacerými typmi uzamykacích systémov, ako napríklad: 

  • bodovým,
  • pákovým,
  • zaskakovacím,
  • sťahovacím,
  • bedňovými atď. 

Pákový uzamykací systém sa hodí na ľahšie priemyselné aplikácie. Bodový uzamykací systém funguje na princípe jednotlivých zasúvacích bodov, kde platí, že čím viac bodov, tým je uzamknutie efektívnejšie.

Zaskakovacie uzávery nájdu, vďaka ľahkej zabudovateľnosti a odolným materiálom, uplatnenie aj v komponentoch do elektrických automobilov, jácht, na krytoch laboratórnych zariadení a pod.

Na čo si dať pozor pri bodových mechanizmoch?

Pri výbere bodového mechanizmu zohľadnite rozmer výrezu a aj to, na aký typ priemyselného zariadenia alebo komponentu bude nainštalovaný. Musíme poznať materiál a jeho hrúbku. 

Bodové zámky môžu byť nainštalované nielen na poklopy, ale aj na na zásuvky. Mnohé prevedenia obsahujú prítlakové západky, ktoré zabezpečujú dokonalejšie priľahnutie dverovej dosky.

Čo treba zohľadniť pri pákových mechanizmoch?

Pákový mechanizmus môžete nainštalovať na rôzne typy dverí. Je možné ich ovládať pevnou alebo odnímateľnou kľukou a uzamykať pomocou viacerých typov vložiek.

Mnohé modely odolávajú vibráciám, čiže je možné ich namontovať aj na zariadenia, kde očakávate otrasy.

Pákové mechanizmy sú najpoužívanejšie najmä v elektrických rozvodových skriniach a môžu byť dodatočne vybavené visiacim zámkom alebo krytkou zámku, ktorá zvyšuje IP krytie celej skrine.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo:048 / 414 45 19
mobilné číslo:+421 905 491 510
e-mail:setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA