Spoločnosť Dirak svoju ponuku produktov neustále inovuje a pravidelne prináša na trh nové modely. Na začiatku roka 2018 Dirak predstavil vylepšené riešenia pre uzamykacie systémy a nástroje, ktoré môžete využiť aj vy.

UZAMYKACIE SYSTÉMY S NASTAVITEĽNOU VÝŠKOU

V segmente uzamykacích systémov s nastaviteľnou výškou montáže Dirak predstavil hneď 4 novinky. Všetky sú vyrábané s ohľadom na flexibilitu, kvalitu a jednoduchú inštaláciu, ideálne bez nutnosti použitia nástrojov.

VEDENIE UZAMYKACEJ TYČE S VRÚBKOVANOU MATICOU

Drobný element s otvorom pre vedenie uzamykacích tyčí sa skladá z dvoch častí. Maticou s vrúbkovaným okrajom a samotným vedením, ktoré sa na maticu nasúva. Je tak možné jednoducho predinštalovať celú líniu a vodiace elementy na ne namontovať až nakoniec.

Vďaka použitému dizajnu je možné ľubovoľne upravovať výšku až do 8 mm a sklon vedenia tyče. Ďalšou výhodou je, že montáž a manipulácia nevyžaduje žiadne náradie.

VÝŠKOVO NASTAVITEĽNÝ NADSTAVEC PRE 3-BODOVÉ VAČKY S VRÚBKOVANOU MATICOU

Tento nadstavec pre trojbodové vačky je vhodný pre M10 štvorcové závitové tyče. Podporuje všetky štandardné vačky a je použiteľný s akoukoľvek výklopnou kľučkou alebo štvrťotáčkovým zámkom. Výškové nastavenie sa robí pomocou vrúbkovanej matice bez potreby použitia kľúča alebo špeciálneho nástroja.

ŠTVRŤOTÁČKOVÝ OTOČNÝ ZÁMOK SO ŠTVORCOVOU ZÁVITOVOU TYČOU

Tak, ako iné druhy otočných zámkov, i tento typ je vyrobený z kvalitnej zinkozliatiny. Má 40 mm dlhú závitovú tyč typu M10. Hodí sa k nadstavcu popísanému vyššie, ale je použiteľný aj so štandardnými nastaviteľnými vačkami. Je vodeodolný, má stupeň ochrany IP 65 a je možné ho uzemniť pomocou matice alebo sponky. Je možné ho objednať s vložkami rôznych tvarov a veľkostí, podľa potreby a využitia.

VÝKLOPNÁ KĽUČKA SO ŠTVORCOVOU ZÁVITOVOU TYČOU

Táto kľučka má taktiež 40 mm dlhú štvorcovú závitovú tyč M10 a je možné ju použiť so všetkými štandardnými nastaviteľnými vačkami. V ponuke je viacero variantov z rôznych materiálov, ako napríklad zinková zliatina alebo polyamid.

PÁKOVÉ UZÁVERY SŤAHOVACIE

Do rodiny pákových uzáverov pribudli dva nové modely. Oba sú veľmi odolné voči vibráciám a zameriavajú sa na použitie v doprave, hlavne železničnej. Ich výhodou je, že montáž je možné vykonať zvonka. Jednoducho vložíte výklopný pákový uzáver do otvoru a zaistíte skrutkami. Páky sú sťahovacie, čo znamená, že v uzamknutom stave tlačia dvere k rámu. To napomáha odolávať vibráciám.

SŤAHOVACÍ PÁKOVÝ UZÁVER 86 × 25 MM

Je vyrobený zo zinkozliatiny s čiernou povrchovou úpravou. Montáž-na konzola je z pozinkovanej ocele. Neobsahuje plastové časti. Je veľmi variabilný, možno ho objednať s rôznymi vložkami, so zámkom či bez. Možnosť nastavenia zapustenia (tzv. H-dimension) od 3 mm až do 46 mm. Je vodeodolný a prachuodolný, má stupeň ochrany IP66.

SŤAHOVACÍ PÁKOVÝ UZÁVER 90 × 35 MM

Je vyrobený zo zinkozliatiny s čiernou povrchovou úpravou. Montáž-na konzola je z pozinkovanej ocele. Možnosť nastavenia zapustenia (H-dimension) od 31 mm do 43 mm. Je vodeodolný a prachuodolný, má stupeň ochrany IP66. K dispozícii iba vo verzii so zámkom.

SKRYTÉ KOLÍKOVÉ ZÁVESY

Šikovné riešenie pre dvere z tenkého kovu. Vďaka týmto kolíkovým závesom je možné dvere namontovať alebo rozobrať bez použitia nástrojov za pár sekúnd. Stačí jednoducho zatlačiť závesy do vyrezaných otvorov a pružinové kolíky bezpečne spoja dvere s rámom. Možné použiť až do hrúbky plechov 4 mm. V prevedení pre otvory 6 mm a 8 mm.

UNIVERZÁLNY VLOŽKOVÝ KĽÚČ

Univerzálny kľúč z nehrdzavejúcej ocele je ideálnym pomocníkom všade tam, kde sú použité rôzne druhy uzamykania. Bol primárne navrhnutý pre použitie vo vlakovej doprave. Praktický krížový dizajn umožňuje otvoriť aj ťažko sa otáčajúce zámky. Na praktické očko je možné zavesiť prídavné kľúče alebo ďalšie nástroje.

Kľúč umožňuje otvoriť nasledujúce druhy zámkov:

• kónický štvorcový, tzv. bernský zámok,
• štvorcový 7,6 mm (britská vložka),
• DÜWAG vložka,
• štvorcový 9 mm.

Trh s produktmi pre priemyselné aplikácie sa neustále mení. V Diraku svoje výrobky konštantne inovujú a prinášajú stále lepšie riešenia. My máme o týchto zmenách skvelý prehľad. Ak preto plánujete nejaký projekt, obráťte sa na nás. Vyberieme pre vás to najlepšie riešenie nielen z hľadiska funkčnosti, ale aj ceny.