Blog

Poznáte všetky možnosti využitia plynových vzpier?

Poznáte všetky možnosti využitia plynových vzpier?

Možno viete, ako ich využiť vo svojom odvetví pôsobenia. Takisto viete, že sa vám zídu aj pri domácich prácach v garáži alebo pri bezpečnom otváraní okien. Aké iné možnosti využitia vzpier poznáte? Priblížime vám, ako je možné tento spočiatku nesmelý objav plynových vzpier už dnes využiť takmer kdekoľvek.

 

Plynové vzpery – nevyužitý triumf 19. storočia

Ubehli už dve storočia, odkedy francúzsky inžinier Paul Giffard prišiel s nápadom piestnice, ktorá sa zasúva do uzavretého valca. Patent plynovej vzpery uzrel svetlo sveta v USA už v roku 1875. Tento výnimočný objav, pri ktorom sa mení iba tlak vzpery a nie konštrukcia, spočiatku neumožnil to, aby sa vzpery začali rozvíjať do priemyslu.

Do 20. storočia bol síce objav na svete, ale technológie neboli natoľko rozvinuté, aby sa mohla plynová vzpera zúžitkovať v sériovej výrobe. A teda až v druhej polovici 20. storočia prvé európske a americké firmy začali vyrábať vzpery za účelom predávania do výroby.

 

Automobilky ako prvé pochopili „silu“ plynových vzpier

Ako prvé pochopili výhody plynových vzpier automobilky, ktoré ich začali zavádzať na predné a zadné kapoty áut. Dnes prakticky v každom aute nájdete plynovú vzperu, ktorá vás chráni pred uvoľnením kapoty auta, keď niečo opravujete alebo vyberáte veci z kufra. Jej výmenu je lepšie nechať na odborníkov, ale s dávkou šikovnosti to dokážete bezpečne spraviť aj sami.

 

Interiér i exteriér. Poradí si aj tam, kde by ste to nečakali

Okrem automobilov je nespočetne veľa možností, ako plynové vzpery využiť. Samozrejme, príspustné sú všetky druhy dopravy. Keď si predstavíte, ako ľahko zakaždým otvárate kapotu svojho auta, pochopíte, že účel využitia plynových vzpier nie je striktne škatuľkovaný. Ak ste domácim kutilom, uplatnenie nájdete pri otváraní žumpy, záhradných debničiek či pri vchode do pivnice alebo na povalu.

 

Akékoľvek otváranie je vhodné pre plynovú vzperu

Plynové vzpery nájdete v každej izbe domu. V spálni sa montujú do postele alebo úložného priestoru, v kuchyni do kuchynskej linky a v obývačke do počítačového stolíka. Viete, že i koláč v pekárni máte iba vďaka plynovým vzperám?

 

Prečo nie pred obchodným centrom?

Reklamy, billboardy, citilighty treba zakaždým vymieňať ručne. V mestách je ich húfne veľa a ich vymieňanie nie je zrovna najpohodlnejšou prácou. Avšak na uľahčenie tejto práce, teda na to, aby si človek nemusel podopierať „obal reklamy” hlavou alebo drevom, aj tento priemysel používa plynové vzpery. Pred obchodným centrom alebo kdekoľvek inde – plynové vzpery ovládli už takmer všetko.

 

Aké ďalšie možnosti využitia poznáte?

Náš zákazník je náš pán – tým sa riadime, a preto sa od vás radi inšpirujeme, ak máte iné tipy na využitie plynových vzpier. Možno prídete na niečo, o čom sme sa vôbec nezmienili a pomôžete tým nielen nám, ale i ďalším ľuďom, ktorým plynové vzpery uľahčujú život a zefektívňujú chod firmy. Napadli vám nejaké ďalšie možnosti využitia?

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo:048 / 414 45 19
mobilné číslo:+421 905 491 510
e-mail:setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA