Blog

Priemyselné kovanie v rôznych odvetviach

Priemyselné kovanie v rôznych odvetviach

Viete si vybrať z priemyselného kovania, ktoré je na trhu dostupné? A sledujete novinky v tejto oblasti? Oboznámte sa so špecifickými vlastnosťami klavírových pántov a uzamykania a vyberte si to správne riešenie pre svoje odvetvie. 

Priemyselné kovanie by sa malo ľahko nainštalovať a malo by byť bezpečným pri používaní. To tiež znamená, že v horľavom prostredí by malo mať vysokú teplotnú odolnosť a tam, kde je možnosť presiaknutia plechu vodou, byť rezistentným voči kvapalinám. Splnenie týchto podmienok zabezpečí bezpečné používanie a zdravie vašich zamestnancov či pracovníkov a vlastne plynulosť celého výrobného procesu.

Priemyselné zámky

Na to, aby ste si vybrali správny priemyselný zámok, je potrebné poznať veľkosť výrezu v skrinke, typ inštalácie či typ uzatvárania zariadenia. Tiež sa zamerajte na jeho materiál a povrchovú úpravu, a teda aj životnosť a hygienickú predispozíciu.

Nové trendy v uzamykaní. Poznáte ich?

Nové bodové zámky od výrobcu Dirak sa prispôsobujú hneď viacerým veciam. Prvou je rozmer výrezu, ktorým pasuje na všetky štandardné veľkosti. Ďalšou výhodou je, že zámky je možné nainštalovať ako na plechy, tak na dvere až do hrúbky 50 mm. Voľnosť výberu tiež dávajú dizajnom a ponukou rôznych druhov ovládania. Vďaka rotačnej schopnosti zámku ho môžete použiť tak na pravé, ako aj na ľavé dvere.

Spektrum bodových zámkov, ktoré ponúkame, je viac než širokospektrálne, cez jednobodové po trojbodové zámky. Ich inštalácia je bezproblémová a nezaberie vám viac ako niekoľko sekúnd.

Zvýšte hygienu v potravinárstve či zdravotníctve

V odvetviach, akými sú potravinárstvo či zdravotníctvo, sú hygienické normy alfou a omegou. Materiálové vyhotovenie kovania od spoločnosti Setro poskytuje aj odolnosť kovania voči vode, korózii a iným nežiadúcim javom. Takýto dizajn značne predlžuje životnosť nielen nemocničných zariadení, ale aj tunelových konštrukcií alebo príslušenstiev vo vozidlách.

Neprenikne cezeň žiadna voda a nenasadá prach?

Áno, aj takýto typ priemyselného kovania existuje. Je obzvlášť dôležitý v odvetviach, kde sa pracuje vo vlhkom prostredí. Typickým príkladom je kovoobrábajuci priemysel, no ocenia ho aj odborníci v nábytkárskom priemysle a je nápomocný pri manipulácii s elektrickými alebo rozvádzacími skriňami.

DIRAK prináša novú technológiu z nehrdzavejúcej ocele vo forme bodových zámkov a kľučiek v tvare T či L. Spĺňa najvyššie normy pre potravinársky priemysel, ktoré zabezpečia antibakteriálnosť a menšie prenášanie škodlivín.

Magnetické uzávery odolávajú vysokej teplote

V škále priemyselného kovania sa nachádzajú aj magnetické uzávery. Niektoré z nich majú veľkú výhodu v tom, že sú odolné voči vysokej teplote. Teplotnú prispôsobivosť môžu mať až do 300 stupňov Celzia. Namontovať ich viete tiež ľahko, buď zacvaknutím, alebo jednoduchým zaskrutkovaním.

Ako ešte zvýšiť bezpečnosť zdravia

Pre svoju bezpečnosť a zdravie zamestnancov vyberajte produkty do rizikových oblastí starostlivo. Aj na základe certifikátov firmy môžete zistiť, či zámky alebo pánty spĺňajú požiadavky ISO noriem alebo nie. Naše priemyselné kovanie zahŕňajú produkty od spoločnosti Dirak, ktorá sa vie preukázať normou kvality ISO 9001 : 2008, ako aj ďalšími certifikátmi o využívaní priemyselných doplnkov.

Samozrejme, je veľa, veľa ďalších smerníc, ktoré vypovedajú o kvalite priemyselného kovania. Pri rozvádzačoch napríklad normy pre elektrické zariadenia a pri produktoch z nehrdzavejúcej ocele hygienické testy. Dôležité je sledovať, ako firma pristupuje k vyvíjaniu nových technológií a ako prebieha ich postup výroby.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo: 048 / 414 45 19
mobilné číslo: +421 905 491 510
e-mail: setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA