Blog

Z akých tesniacich profilov máte na výber

Z akých tesniacich profilov máte na výber

Tesniace profily nám v mnohom uľahčujú život. Používajú sa napríklad na tesnenie okien, dverí alebo rôznych uzáverov. Pomôžeme vám zistiť, aký druh tesniacého profilu sa pre vaše potreby hodí najlepšie.

Vyberte si správny materiál

Tesniace profily sa vyrábajú z mnohých materiálov, základom ktorých je väčšinou guma. Na základe týchto materiálov sa jednotlivé tesnenia od seba líšia svojími funkciami.

Tesniace profily vyrobené zo syntetickej kaučukovej membrány – EPDM sú veľmi odolné. Nerobí im problém slnečné žiarenie ani vplyvy počasia. Zvládnu teplotné rozdiely od -50 °C do 150 °C. Preto sa veľmi často používajú k tesneniu okien či dverí.

Chloroprénové (CR) tesnenia sú schopné plniť svoju úlohu v podobnej teplotnej škále ako EPDM. Tiež majú podobné využitie. Obyčajne vydržia teploty od -40 do 120 °C.

Perburnanové (NBR) tesnenia je ideálne použiť tam, kde prídu do kontaktu s olejom alebo odpadovými vodami. Sú vhodné k použitiu iba na miestach, kde teplota nepresahuje 80 °C.

PVC je materiál, ktorý sa používa na odhlučnenie, pohltenie otrasov alebo ochranu pred nárazmi. Má výbornú odolnosť voči UV žiareniu a tiež sa používa na odizolovanie vybraných druhov chemikálií.

Viete už, aký úchyt potrebujete?

V našej ponuke tesniacich profilov sa nachádzajú 4 základne druhy úchytov. Sú to: pripínacie, vsúvacie, nasádzacie a samolepiace tesnenia. Vďaka veľkému množstvu rozmerov, tvarov a spôsobov uchytenia ponúkaných tesnení aj vy nájdete to, čo vám bude vyhovovať najlepšie.

Vyberte si estetický tesniaci profil

Vieme, že niekedy je potrebné umiestniť tesniaci profil na miesto, kde bude neustále na očiach. Preto máme v ponuke rôzne farby tesnení. Nájdete u nás čiernu, antracitovú, tmavo šedú, bledo šedú, striebornú a bielu farbu.

Predstavujeme vám spoločnosť Setro

Setro je zástupcom nemeckej spoločnosti Dirak pre Slovenskú republiku. Našou prioritou je vysoká kvalita ponúkaných produktov a čo najkratšia dodacia lehota. Výrobky od spoločnosti Dirak preto môžete mať u seba už za pár dní.

Spoločnosť Setro ponúka okrem tesniacich profilov aj priemyselné kovania, klavírové pánty, doťahovacie spony, plynové vzpery a tlakové adaptéry.

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

telefónne číslo: 048 / 414 45 19
mobilné číslo: +421 905 491 510
e-mail: setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA