Top

FAQ

Nie. Plynové vzpery majú svoju životnosť a po ich opotrebení sa vymieňajú za nové. Repas vzpier by bol veľmi komplikovaný a z ekonomického hľadiska nevýhodný.

Nami vyrobené vzpery vieme dotlakovať na vyšší tlak, ak nie sú používané alebo používané len veľmi krátko. Dotlakovanie nie je možné pri opotrebovaných vzperách, ktoré sú „zrelé“ na výmenu.

Znížiť tlak sa ale v štandardnej plynovej vzpere nedá. Štandardná plynová vzpera disponuje jednosmerným ventilom, ktorý neumožňuje vypustenie dusíka z plynovej vzpery. Zníženie tlaku v plynovej vzpere sa dá len v prípade, ak sa jedná o nami dodávanú plynovú vzperu s ventilom (bližšie informácie o tomto type vzpier Vám radi poskytneme osobne, telefonicky alebo emailom).

Vieme vyrábať aj atypické rozmery plynových vzpier, čo sa ale samozrejme odrazí na termíne dodania a cene plynovej vzpery. To, či je ale možné atypický rozmer vyrobiť podlieha konzultácii so setro s.r.o..

Tlak, aký plynový vzpera „znesie“ sa odvíja od priemeru piestu, dĺžky zdvihu typu plynovej vzpery. Všetky rozmedzia tlakov, na ktoré je možné štandardné plynové vzpery tlakovať sú uvedené v našom katalógu pri každom type plynovej vzpery. Minimálny a maximálny možný tlak pri špeciálnych vyhotoveniach plynových vzpier je nutné konzultovať so setro s.r.o..  

Samozrejme ponúkame aj túto službu a to dokonca bezplatne, aby sme čo najviac vyšli v ústrety našim zákazníkom a minimalizovali počet nesprávnych montáží našich vzpier. Ak si teda zákazník nie je istý, aký typ plynovej vzpery má použiť, aký má mať vzpera pre jeho aplikáciu tlak alebo kam má umiestniť montážne body, radi v tomto smere promtne poradíme a zašleme jednoduchý montážny výkres.

Túto službu neponúkame. So vzperami dostane zákazník jednoduchý, jasný montážny výkres, podľa ktorého je montáž bezproblémová. S montážou vieme pomôcť jedine v sídle našej spoločnosti aj to za predpokladu, ze zákazník má svoju aplikáciu na použitie plynových vzpier už prispôsobenú.

Vďaka veľkým skladovým zásobám dodávame plynové vzpery v rámci Slovenskej republiky do 24hodín a v rámci Českej republiky do 48 hodín (na termín dodania do iných krajín je nutné kontaktovať nás a vieme zabezpečiť rýchlu a spoľahlivú dopravu). Väčšie dodávané množstvá (500+ks) sa samozrejme dodávajú individuálne. Termín dodania a cenu dopravy v tomto prípade tiež upresníme pri dopyte.

Piestna tyč je upravená nitridáciou QPQ a tlaková časť je lakovaná čiernou epoxidovou farbou. V antikorovom prevedení je celá vzpera vyrobená z antikorovej ocele AISI 316.

Plynové vzpery sa tlakujú technickým dusíkom.

Dôležité parametre sú: zdvih plynovej vzpery v milimetroch, hrúbka piestnej tyče v milimetroch, tlak plynovej vzpery v Newtonoch, celková dĺžka plynovej vzpery v milimetroch, ukončenie plynovej vzpery – buď navarené oká alebo závity. Pokiaľ je vzpera ukončená závitmi, zákazník si môže vybrať so širokého portfólia koncoviek. Všetky tieto parametre nájdete názorne uvedené v našom katalógu ako aj na našom webe setro.sk

Nie, neodporúčam ani obvodové naváranie, ani naváranie cez otvor. Naváranie zinkozliatiny je veľmi problematické. Pre bežné naváranie sú vhodné len oceľové pánty, ktoré vám odporučíme na základe Vášho dopytu .

Materiál EPDM sa vyznačuje hlavne tým, že nemá „pamäť“. Ak na ploché tesnenie EPDM dolieha hrana povedzme dverí rozvádzača, ktoré sú dlhšiu dobu zatvorené, dôjde k otlačeniu hrany dverí do tesnenia a vzniknutá drážka sa časom prehlbuje, až nakoniec dôjde k netesnosti dverí a k  zníženiu IP-krytia výrobku. Neoprénové tesnenie naproti tomu má tú vlastnosť, že po otvorení dverí nadobudne tesnenie pôvodný tvar a tvorba žliabku je podstatne obmedzená.

Tesnenie začnite lepiť, alebo narážať (podľa druhu vybraného tesnenia) v spodnej polovici rámu a pokračujte postupne po celom obvode až kým sa dostanete do miesta spoja na spodnej hrane rámu. Odporučenie: pri ukončovaní spojenia oboch koncov tesnenia je výhodné zrezať oba konce tesnenia do 45 stupňov s malým presahom, čím sa zabezpečí optimálne utesnenie aj bez lepenia.

Označenie  1333 na kľúči označuje univerzálne používaný profil kľúča (všetky dodané zámky majú rovnaký kľúč), ktorý zákazníci používajú pre uzatváranie dverí, na ktoré nie sú kladené špeciálne požiadavky na bezpečnosť. Kľúč 1333 si u nás môže objednať každý ako samostatný druh tovaru, nekontrolujeme teda, na aký účel sa bude kľúč používať. Môže sa teda stať, že nepovolaná osoba si u nás môže objednať spomenutý kľúč 1333 a skúšať vniknúť povedzme do rozvádzača, lebo vie, že tento kľúč je najpoužívanejší. Lepšie je teda pre použitie v exteriéri, alebo v nekontrolovaných miestnostiach objednávať kľúče s inými číslami ako 1333.

Držadlá značky DIRAK sú vhodné aj do exteriéru. Sú vyrábané z tvrdeného odolného polyamidu a nepodliehaju na slnku „stárnutiu“.

Nie. Klavírové pánty neskracujeme, nevŕtame a nijak inak neupravujeme. Predávame ich v dĺžkach, ktoré sú uvedené v našom katalógu PINET. Vo väčšine prípadov ide o dĺžku 2040mm.  

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

vedenie spoločnosti:048 / 414 45 19
technici:048 / 414 40 86
ekonomické oddelenie:048 / 414 70 77
e-mail:setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA