Top

Blog

Klavírové pánty ovplyvňujú spoľahlivosť výrobku

Klavírové pánty ovplyvňujú spoľahlivosť výrobku

Kvalita dodaných výrobkov veľakrát zohráva významnú rolu v celom výrobnom procese. Ak sa vám už stalo, že ste chybou dodávateľa prišli o niekoľko zákazníkov, potom je načase zamyslieť sa nad tým, ako sa takýchto chýb vyvarovať.

 

Navonok nepodstatné veci môžu byť kľúčové

Najmä, ak máte väčšiu strojársku firmu, kde chybné produkty dokážu pozastaviť celú výrobnú prevádzku. Môže ísť o „maličkosti“ veľkosťou, ale pre bezpečnosť výroby o dôležité komponenty. Reč je napríklad o klavírových pántoch. Ako sa vyvarovať chybným výberom týchto produktov a zabezpečiť ich spoľahlivosť?

 

Prispôsobené účelu a potrebnej záťaži

To, ako dlho klavírové pánty vydržia, záleží od materiálu a účelu využitia. Niekde sú potrebné klavírové pánty pre vyššie záťaže a možno náročnejšie podmienky, inde stačia i nižšie nároky na materiál aj bezpečnosť.

 

Materiálové prevedenie a životnosť

Klavírové pánty sa vyrábajú z ocele, mosadze či nehrdzavejúcej nerezovej ocele. Najčastejšie sú povrchovo upravené zinkom, niklom alebo mosadzou. Oceľ sa rozdeľuje do rôznych tried od 10 až po 19 a podľa toho sa odporúča v každom odvetví využívať inú triedu ocele. Nerezová oceľ je v súčasnosti vyhľadávaným materiálom, pretože vydrží aj náročné poveternostné podmienky či iné vonkajšie vplyvy. Je najviac odolná voči korózii a hrdzaveniu.

 

Hrúbka, výška, šírka klavírových pántov

So záťažou, ktorá je potrebná na otvorenie výrobku pomocou klavírového pántu, je spojená aj ich hrúbka, šírka či výška. Klavírové pánty v prepravkách sú menej zaťažené ako závesy, ktoré držia veľké dvere. Od technických parametrov sa odvíja spokojnosť koncového zákazníka.

 

Jednoduchá alebo okrasná povrchová úprava

Okrem klasickej povrchovej úpravy už nie je nič nové využívať i ozdobné kovanie alebo klavírové pánty v nevídanom dizajne. S atypickým dizajnom, samozrejme, rastie i cena. Zladiť to niekedy nebýva jednoduché. Tu si musíte určiť priority.

 

Nepodceňujte montáž klavírových pántov

Aj keď to vyzerá také jednoduché, že by to zvládol snáď každý domáci „kutil“, dbajte na správne namontovanie. To ovplyvní, či niekomu neskončia dvierka z kuchynskej linky v ruke alebo v tom horšom prípade, či niekomu nepadnú na hlavu dvere na izbe.

 

Ako zaručiť spokojnosť?

Na toto asi nie je jediná ani jednoznačná odpoveď. Pozerajte sa po referenciách na stránkach, porovnávajte a kriticky sa pýtajte. V hre je toho veľa – vaše renomé i zisky. To asi viete, ale najspoľahlivejšia cesta, ako si overiť kvalitu produktov, je vyskúšať si ich v praxi. Želáme šťastnú ruku pri výbere. 🙂

Kontaktujte nás

v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

KONTAKT

vedenie spoločnosti:048 / 414 45 19
technici:048 / 414 40 86
ekonomické oddelenie:048 / 414 70 77
e-mail:setro@setro.sk

ADRESA

setro, s.r.o.
Majerska cesta 30A
974 01 BANSKÁ BYSTRICA